Nezaradené

Platobné brány pre eshop

Ak máte eshop a chcete sa zaradiť medzi tie „lepšie“ predávajúce online stránky určite by ste mali brať ohľad na možnosti platby za objednávky ktoré Vaši zákazníci majú dostupné. Samozrejme ak skombinujete platby online + službu ako superfaktura.sk určite sebe ale aj zákazníkovi ušetríte veľa času a papierovačiek.

Rebríček najpopulárnejších druhov platieb na Slovensku cez web nájdete v nasledujúcom odkaze – rebríček top platobných možností.

Ako je vidieť v štatistikách dominuje Visa ale aj MasterCard či Maestro.  Ak teda chcete zabezpečiť platby cez karty na svojom eshope mali by ste mať implementované rozšírenie pre platby platobnými kartami.

Top najviac používaných platobných služieb:

Existuje niekoľko dôležitých kritérií, ktoré treba zvážiť, inak môžete zistiť, že ste si síce vybrali skvelú platobnú bránu, ale jej nasadenie na web je príliš komplikované.

Podľa čoho sa teda rozhodovať?

  • cena a platobné podmienky
  • kompatibilita s webom  či eshop riešením
  • čas za ktorý Vám programátor vie integrovať službu
  • akceptované meny či jazyk
  • podmienky ktoré Vám stanoví daná spoločnosť či banka

Záver

Možnosti zaplatiť za objednávku cez internet za pomoci či už internet banking alebo kreditnej karty sú čím ďalej jednoduchšie a spoločnosti stále vylepšujú ako technológiu tak aj proces ktorý musí užívateľ podstúpiť. Berie sa ohľad hlavne na rýchlosť, jednoduchosť a bezpečnosť.